Downloads

Press_DOMO_3_2016 PDF, 119 kb   download  
Technický list výrobku X-Light Base 2K PDF, 0.9 mb   download  
Technický list výrobku X-Light Coat polomat PDF, 0.9 mb   download  
Návod pro čištění podlah lakovaných UV systémem PDF, 252 kb   download  
Prospekt_Pallmann_X-Light System PDF, 7.6 mb   download  
 
 

Schránka (0)

 
 

Reference a Press

 
 
 

X-LIGHT SYSTEM, tak trochu jiné lakování...

Premiera v pražském hotelu IMPERIAL, aneb když se sci-fi změní v realitu.

  • Druh výstavby: Společenská výstavba
  • Téma: Parkety a dřevěné podlahy
  • Prováděné práce: Pokládka parket, Systém rychlé vystavby
  • Značka: Pallmann, UZIN, WOLFF
  • Země: Česká republika

Premiéra v pražském hotelu IMPERIAL, aneb když se sci-fi změní v realitu…

Velmi známý a prestižní hotel IMPERIAL nedaleko centra Prahy s více než stoletou tradicí zažil v lednu letošního roku premiéru v technologii lakování parketových podlah. Vyhlášená hotelová kavárna Café Imperial nabízí nejen vynikající českou a mezinárodní kuchyni, ale i příjemné posezení u šálku voňavé kávy a sladkého desertu s výhledem na rušný provoz pražské ulice Na Poříčí a nádhernou secesní keramickou výzdobu stěn a stropu. Avšak nejenom bohatě zdobený strop a stěny, dřevěný mobiliář ve stylu art deco zaslouží pozornost návštěvníka. Dřevěná parketová podlaha z masivního dubu je nedílnou součástí pohádkově fascinujícího interiéru, jež se nyní může pyšnit zcela unikátním způsobem svého lakování.

Jedním z fenoménů dnešní doby je čas. Rychlost ruku v ruce s perfektní výslednou kvalitou jsou základními atributy úspěchu. A právě výrazná úspora času a garance dokonalé podlahy odolávající mimořádně velkému zatížení byly rozhodujícími argumenty pro volbu progresivní technologie lakování dřevěných parket v kavárně hotelu Imperiál. Vlastnímu lakování předcházela renovace stávající podlahy. Dubové vlysy kladené na „rybinu“ na ploše přibližně 270 m2, přepažené řadou dřevěných ohrádek a secesního sloupoví byly nejprve důkladně obroušeny. Po kompletním zbroušení původního dvousložkového polyuretanového laku a následném vytmelení spár přistoupila parta ostřílených parketářů společnosti DŘEVOVÝROBA PODZIMEK k „frontálnímu“ lakování novou metodou PALLMANN X LIGHT SYSTEM. A protože, jak v úvodním titulku uvedeno, se jednalo o premiéru, asistoval celé akci zástupce výrobce PALLMANN GmbH. a pracovníci partnerské společnosti UZIN s.r.o.

Technologie lakování dřevěných podlah PALLMANN X-LIGHT SYSTEM představuje revoluční způsob povrchové úpravy, kdy bezrozpouštědlový dvousložkový základní lak (X-LIGHT BASE 2K) i jednosložkový vrchní lak na bázi vody (X-LIGHT COAT) jsou strojově vytvrzovány UV světlem (PALLMANN X-LIGHT MOBIL s vlastním pojezdem).

Pracovníci měli k dispozici tři stroje pro UV vytvrzování a díky dokonalé koordinaci jednotlivých kroků lakování v průběhu noci ze čtvrtka na pátek mohli již v sobotu ráno zasednout hosté hotelu ke snídani. Přičemž pátek byl věnován úklidu a instalaci nábytku spolu s inventářem a přípravě na obnovení plného provozu kavárny. Tato krátká časová osa dokladuje zcela názorně hlavní přednosti zmíněné technologie lakování PALLMANN X – LIGHT SYSTEM.

Pro lepší představu fascinující rychlosti postupu jednotlivých prací spojených s renovací a lakování parketové podlahy můžeme „nahlédnout“ do stavebního deníku. Závod s časem začal v pondělí již výše zmíněným základním hrubým zbroušením původního laku pomocí pásové brusky LÄGLER HUMMEL. Po celoplošném vytmelení spár a opětovném přebroušení pásovou brusku bylo pokračováno bruskou LÄGLER TRIO až do finálního hladkého vybroušení. Následovalo důkladné vysátí podlahy a dalších dekorativních stavebních prvků.

Ve čtvrtek odpoledne se začíná s lakováním a ke slovu se dostává nová progresivní systémová technologie. Po krátké instruktáži a „bojovém“ rozdílení se dvě party podlahářů pustily do skutečně fascinujícího představení. Premiéra PALLMANN X-LIGHT SYSTEM v Čechách byla zahájena. V prvním kroku byl celoplošně naválečkován dvousložkový základní lak X-LIGHT BASE 2K a bez jakékoliv časové prodlevy, tzn. do čerstvého nátěru, následovalo vytvrzení pomocí UV lampy strojem PALLMANN X-LIGHT MOBIL. Díky perfektní synchronizaci tří strojů byl základní lak i přes relativně pozvolný pojezd (ca. 3,5 m2/min.) okamžitě dokonale vytvrzen. První dějství bylo zakončeno celoplošným mezibrusem mřížkou a důkladným vysátím podlahy. Bezprostředně poté byla válečkem pro vodní laky aplikována do kříže první vrstva vrchního laku X-LIGHT COAT v polomatné verzi.

Následovala technologická přestávka mezi prvním a druhým dějstvím. Po necelých třech hodinách doby odvětrání resp. schnutí přišly ke slovu opět stroje PALLMANN X-LIGHT MOBIL s UV vytvrzovací lampou, a to v nepatrně rychlejším režimu (ca. 4.5 m2/min.), než tomu bylo v případě vytvrzování laku základního. Vytvrzená první vrstva vrchního laku již nebyla broušena, ale byla plně připravena pro naválečkování druhé vrstvy, kterým bylo zakončeno druhé dějství.

Po další přibližně tříhodinové přestávce bylo zahájeno třetí a závěrečné dějství nočního galapředstavení vynikajících aktérů a progresivního materiálu v pohádkových kulisách kavárny Café Imperial. Aplikace druhé vrstvy vrchního laku a vytvrzení bylo pro velký úspěch prostým opakováním dějství druhého.

Po UV vytvrzení druhé vrstvy bylo hotovo! „Opona“ padá a vše je připraveno k pátečnímu úklidu a instalaci kavárenského nábytku, inventáře apod.  Díky technologii lakování dřevěných podlah PALLMANN X LIGHT SYSTEM mohla kavárna již sobotního rána přivítat své hotelové hosty i návštěvníky z ulice k chutnému snídaňovému menu. 

Opětovné zahájení plného provozu kavárny během necelého týdne bez jakéhokoliv omezení, by při použití tradičních parketových laků bylo považováno za čirou troufalost z oblasti sci-fi. PALLMANN X- LIGHT SYSTEM a parketáři společnosti DŘEVOVÝROBA PODZIMEK dokázali změnit sci-fi v realitu. Nakonec každý má možnost přesvědčit se sám. Kavárna Café Imperial vás vřele zve k posezení u šálku dobré kávy, výhledu na čilý provoz pražských ulic, nádhernou keramickou dekoraci a dokonalou dřevěnou podlahu!

Závěrem bychom chtěli zmínit několik faktů a předností tohoto revolučního způsobu lakování dřevěných podlah. PALLMANN X-LIGHT SYSTEM je kombinace bezrozpouštědlového speciálního dvousložkového laku a laku vrchního na bázi vody, které jsou vytvrzovány pomocí intenzivního působení ultrafialového světla. Výsledkem je okamžitě pochozí a plně zatížitelný extrémně odolný povrchový nátěr proti chemickému a mechanickému zatížení. PALLMANN X LIGHT-SYSTEM nabízí ideální řešení všude tam, kde je enormní tlak na termín dokončení parketářských prací, a to jak při nové pokládce, tak i při renovacích. Snižuje neproduktivní přerušení provozu na nejmenší možnou míru. Jak jsme uvedli v úvodu, čas je fenomén dnešní doby a čas jsou peníze. Díky aplikaci PALLMANN X-LIGHT SYSTEM získáme úspory i v prodloužení životnosti nalakované podlahy a to přibližně dvaapůlkrát ve srovnání s dřevěnými podlahami lakovanými běžnými laky. Další úsporou, a to ne bezvýznamnou, je úspora spočívající ve velmi  jednoduché údržbě nalakované plochy. Není nutné ošetřování speciálními prostředky, pouze stačí běžné čištění výrobkem PALLMANN CLEAN v závislosti na intenzitě znečištění.

PALLMANN X LIGHT SYSTEM je revoluční systém pro profesionální parketáře – v případě zájmu o více informací se můžete obrátit na zástupce společnosti UZIN s.r.o., Ing. Petra Dorazila (dorazil@ uzin.cz).

Objekt: Café Imperial – ART DRCO IMPERIAL Hotel, Na Poříčí 15, Praha 1
Hlavní investor: Majetková, správní a delimitační unie odborových svazů, Praha
Realizační firma: Dřevovýroba Podzimek s.r.o., Třešť
Dodavatel PALLMANN X-LIGHT SYSTEM: Uzin s.r.o., Praha
Výrobce: Pallmann, Würzburg, Německo
PALLMANN X-LIGHT SYSTEM: základní lak X-LIGHT BASE 2K, vrchní lak X-LIGHT COAT polomat, UV vytvrzovací stroj s vlastním pojezdem PALLMANN X-LIGHT MOBIL

www.pallmann.cz

Video link

 

 

 

Downloads

Press_DOMO_3_2016 PDF, 119 kb   download  
Technický list výrobku X-Light Base 2K PDF, 0.9 mb   download  
Technický list výrobku X-Light Coat polomat PDF, 0.9 mb   download  
Návod pro čištění podlah lakovaných UV systémem PDF, 252 kb   download  
Prospekt_Pallmann_X-Light System PDF, 7.6 mb   download